Organizator:

Joanna Pawlak obejmuje prowadzenie

Podziel się

Trzeci etap TRAF Eventing Tour wygrała dziś Joanna Pawlak.

W konkursie TRAF Eventing Tour – trzecim etapie Halowego Pucharu Polski WKKW, wystartowało 11 par. Parkuro-cross był dziś wymagający i pełny zadań technicznych, a błędów nie ustrzegli się nawet niektórzy z faworytów. Do drugiego nawrotu zakwalifikowała się najlepsza szóstka. W końcowym starciu bezbłędny przejazd na świetnie galopującym koniu Armin de Monsieur zapewnił zwycięstwo zawodniczce KJ Pawlak Equestrian – Joannie Pawlak. Tuż za nią, z czasem gorszym o zaledwie 0,44 sekundy, znalazła się reprezentantka KJ Koko Brzeźniki – Aurelia Drywa na wałachu Iwan. Najszybszy był dziś Paweł Warszawski na klaczy Fuerta, jednak zrzutka na cornerze kosztowała go trzy karne sekundy i musiał zadowolić się miejscem trzecim. Konkurs rozgrywany był o nagrodę TRAF – Zakłady Wzajemne.

 „Trasa była dość kręta, w pierwszym parkurze trzeba było wykonać parę skrótów, aby zmieścić się w normie czasu. We wcześniejszych etapach brakowało mi trochę szczęścia i zawsze ktoś był ode mnie niewiele szybszy – dziś udało się wygrać, więc bardzo się cieszę!” – mówiła amazonka.

 

W rankingu TRAF Eventing Tour nową liderką jest Joanna Pawlak. Drugie miejsce zajmuje Paweł Warszawski, a trzecie Aurelia Drywa.

 

Wieczorem rozegrany został konkurs Potęgi Skoku, o nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego, pod patronate Grupy MTP. Mur o wysokości 205 cm jako jedyny bezbłędnie pokonał zeszłoroczny zwycięzca – Marek Lewicki na koniu Itoulon B. Na drugim miejscu znalazł się Adam Nicpoń na klaczy Cycera, a na trzecim Niemiec Christoph Amelong-Heiden na koniu Shacarola.

 

Wyniki: https://zawodykonne.com/zawody/tarantevents/tour/901 

 

Sponsorem głównym CAVALIADA Tour jest PKO Bank Polski. Organizatorem wydarzenia jest Grupa MTP. Na CAVALIADĘ w Sopocie zaprasza Miasto Gospodarz: Sopot.