Organizator:

Hat trick Skrzyczyńskiego i rekord publiczności

Podziel się

Jarosław Skrzyczyński na dwóch różnych koniach wygrał najważniejsze konkursy zawodów – dwie Duże Rundy oraz PKO Bank Polski Grand Prix. Świadkami wielkich wygranych 7-krotnego zwycięzcy CAVALIADA Tour była rekordowa liczba publiczności, która zasiadła na trybunach ERGO ARENY.

300 koni, 175 zawodników, 25 konkursów, 40 wystawców i 386 000 PLN w puli nagród – tak w liczbach można podsumować drugą edycję CAVALIADY, która w dniach 2-5 lutego odbyła się w Sopocie.

- Pierwszą edycje odwiedziło 10 tysięcy osób. W tym roku było z nami ponad 15 tysięcy uczestników. Możemy być bardzo zadowoleni z takiego rozwoju zainteresowania wśród kibiców. Cieszymy się, że coraz więcej osób z Trójmiasta wybiera naszą imprezę jako ciekawy pomysł na spędzenie wolnego czasu, ale także widzimy, jak wiele rodzin podróżuje razem z nami przez całą Polskę. CAVALIADA może być dumna z tak zaangażowanej społeczności, dlatego dziękujemy wszystkim, którzy chcieli być razem z nami. Całe to przedsięwzięcie nie byłoby możliwe gdyby nie zaangażowanie naszych sponsorów i partnerów, a także miasta gospodarza – Sopotu – mówi Jakub Patelka, Dyrektor CAVALIADA Tour.

Najważniejszym punktem sportowego programu CAVALIADY w Sopocie był konkurs PKO Bank Polski Grand Prix, pod patronatem Prezydenta Miasta Sopotu. Te zmagania zaliczane były do światowego rankingu oraz CAVALIADA Tour.

Triumfował Jarosław Skrzyczyńskina 10-letnim Inturido. Zawodnik był nie do pokonania podczas tegorocznej edycji CAVALIADY w Sopocie, bo wygrał wszystkie konkursy Dużej Rundy. Historia lubi się powtarzać – przypomnijmy, że para wygrała także pierwsze Grand Prix CAVALIADY Sopot w zeszłym roku.

Dzisiejszym zwycięstwem Skrzyczyński umocnił się na pozycji lidera CAVALIADY Tour i stoi przed szansą na kolejne w karierze zwycięstwo w tym cyklu podczas wielkiego finału w Krakowie.

W finale Średniej Rundy triumfował Andrius Petrovas z Litwy na koniu Linkolns. W widowiskowym i lubianym przez publiczność CAVALIADY konkursie LOTTO Speed&Music, pod patronatem Radia Zet, ku radości kibiców triumfowała startująca jako ostatnia Zuzanna Niziołek - młoda amazonka Sopockiego Klubu Jeździeckiego na klaczy Diamanta Baloubet.

CAVALIADA to także konkursy dla dzieci na kucach – CAVALIADA Future, o nagrodę PKO Banku Polskiego. W sobotę, po raz pierwszy w historii, zwycięstwo należało do chłopaków – Ignacego Lubońskiego z KJ Podkowa Gruszczyn na S-Piorun i Jakuba Mroczka na Vulcano. W niedzielę w kategorii MINI triumfowała amazonka KJ Stajnia Przylesie Borzęta – Anna Korus na wałachu Lasek. W zmaganiach kategorii MIDI najlepsza była Lila Kulesza z KJ Podkowa Gruszczyn na Jowiszu.

Konkursy IMMERGAS Dressage Tour ponownie wygrała Sandra Sysojeva z KS Centurion na koniu Found Boy. W CAVALIADA Driving Tour triumfował w czwartek Krzysztof Szczepaniak, a w sobotę lider rankingu Aleksander Fularczyk. Trzeci etap TRAF Eventing Tour wygrała Joanna Pawlak. Tym samym awansowała na pozycję liderki rankingu. Drugie miejsce zajmuje Paweł Warszawski, a trzecie Aurelia Drywa.

Sponsorem głównym CAVALIADY jest PKO Bank Polski, partnerem strategicznym Totalizator Sportowy S.A., miastem gospodarzem Sopot, a partnerem Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.