Organizator:

Finał Średniej Rundy dla Polaka

Podziel się

Finał Średniej Rundy wygrał Jacek Zagor. W CAVALIADA Dressage Tour najlepsza była Sandra Sysojeva.

Gospodarz toru podczas finału Średniej Rundy o nagrodę J.J. Darboven, pod patronatem Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko ustawił bardzo wymagający i dynamiczny parkur. Jak zawsze w tego typu parkurach, najtrudniejsza była potrójna kombinacja szczególnie, że pomiędzy członami był tylko jeden krok galopu, co wymaga dużego wygimanstykowania koni. Dodatkowo utrudnieniem było usytuowanie tej kombinacji bardzo blisko loży VIP, co mogło dekoncentrować konie. Wymagająca była też norma czasu. Sama rozgrywka, do której zakwalifikowało się jedenaście par, miała ciekawy tor. Gospodarz toru zmusił do ryzyka jeźdźców już od pierwszego zakrętu i tak naprawdę przeszkody 1 i 2 w rozgrywce rozdawały dziś karty. Zwycięzca konkursu – Jacek Zagor – przyznał, że zaryzykował i to mu się opłaciło.

 

- To mój pierwszy i mam nadzieję, że nie ostatni sukces z moją dziewięcioletnia klaczą, także jeszcze cała przyszłość sportowa przed nią i jak widać ma tą szybkość, która jest potrzebna do takich zręcznościowych konkursów – mówił po konkursie Jacek Zagor.

 

Bardzo bardzo dobry rezultat osiągnęła Julia Ganowska, brązowa medalistka Mistrzostw Polski na doświadczonym koniu Number One. To bardzo interesujący przykład jak jak CAVALIADA kreuje kariery jeźdźców. Jeszcze dwa lata temu Julia Ganowska, będąc już wielokrotną medalistką mistrzostw i pucharów polski w kategorii kucy, wygrała rozgrywki CAVALIADY Future, a dzisiaj to doświadczenie pomaga jej w startach przed kilkutysięczną widownią.

Pełne wyniki dostępne są TUTAJ

Transmisja na żywo TUTAJ